کدام فیلتر ضد رسوب را برای پکیج دیواری بخریم ؟

فیلتر ضد رسوب

جهت جلوگیری از تشکیل رسوب در پکیج ها بخصوص در قسمت مبدل های حرارتی از فیلتر ضد رسوب استفاده می شود. در بازار نوع متداول فیلترها از نوع پلی فسفاتی، رزینی، مگنتی، پلی مگنتی و الکترومغناطیسی هستند که فیلترهای پلی فسفات یا پلی مگنت برای پکیج های دیواری توصیه می شود.

فیلترها از یک سمت به شیر ربع گرد (پیسوار) آب ورودی و از سمت دیگر با شلنگ به ورودی پکیج دیواری متصل می شوند.

فیلتر ضد رسوب پلی فسفات
فیلتر ضد رسوب پلی فسفات
  • در نصب فیلترهای ضد رسوب پلی فسفات می بایست به جهت ورودی و خروجی آب که روی آن درج شده است دقت کرد و از وارد کردن فشار بیش از حد در هنگام بستن آن خودداری کرد.
  • از مشکلات رایج در زمان خرید فیلترهای پلی فسفاتی می توان به نامرغوب بودن هوزینگ و نوع کریستال های پلی فسفات (سدیم هگزامتازون) اشاره نمود.
  • از مشکلات رایج در زمان استفاده از فیلترهای پلی فسفاتی می توان به عدم تعویض به موقع کارتریج (حداکثر هر ۶ ماه یکبار)، شکستگی ناشی از برخورد با اجسام خارجی، یخ زدگی و جلبک زدن آن در معرض تابش نور خورشید اشاره نمود که البته در فیلترهای جدید با ظروف غیر شفاف و نشکن این مشکل برطرف شده است.
  • برخی از هوزینگ های موجود در بازار دارای پورت خروجی با زاویه ۹۰ درجه هستند که در مواردی باعث کاهش لهیدگی شلنگ ورودی آب می شود.
  • در فصول سرد سال وجود کارتریج، درون هوزینگ باعث کاهش حجم آبگیری می شود و در نتیجه کاهش فشار می گردد. کریستال پلی فسفات درون کارتریج در حدود ۲۳۰ گرم باید باشد.
فیلتر ضد رسوب پلی مگنت
فیلتر ضد رسوب پلی مگنت
  • برتری این نوع فیلترها نسبت به پلی فسفات ها عدم نیاز به شارژ دوره ای و دوام آن ها تا حدود ۳۰ سال است.
  • فیلتر های ضد رسوب مغناطیسی جدید با استفاده از مگنت نئودیوم با گرید ND57 با ایجاد قوس مغناطیسی در حدود ۱۹۸۰۰ گاس توانایی حذف و تبدیل ۹۸ درصد یون های کلسیم و منزیم آب را به پودر آراگونیت دارا هستند.
  • مهمترین ویژگی این فیلترها دو مرحله ای بودن حذف رسوبات با استفاده از نیروی قوس مغناطیسی و ترکیب نمک سدیم هگزامتازون می باشد.

جهت هر کونه درخواست مشاوره رایگان و پشتیبانی با شماره تلفن زیر تماس حاصل فرمایید.

تلفن : ۱۰ ۸۰ ۶۴۵ ۰۹۱۲

One thought on “کدام فیلتر ضد رسوب را برای پکیج دیواری بخریم ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *