وبلاگ

کدام واحد اندازه گیری دما دقیق تر است ؟

دما

کمیتی فیزیکی و نسبی است که میزان گرمی یا سردی مواد را نشان می دهد. همواره اجسام گرم  تر انرژی خود را به اجسام سردتر منتقل می کنند. واحد اندازه گیری دما در سیستم متریک سیلیسیوس و در سیستم انگلیسی فارنهایت است.  دما در سیستم های گرمایشی و سرمایشی کمیتی اصلی است که مبنای طراحی و ساخت تمام تجهیزات گرمایشی و سرمایشی است.

پکیج شوفاژ دیواری

یکی از سیستم‌های تولید کننده انرژی حرارتی پکیج است.  پکیج در دو نوع دیواری و زمینی ساخته و استفاده می‌شود. پکیج در واقع همان سیستم گرمایشی موتورخانه است که کوچک شده و قابلیت گرم کردن آب م صرفی را دارا است، البته نه به طور همزمان. مبرد مورد استفاده در پکیج ها آب است که با انتقال انرژی از ماحصل احتراق گاز به تجهیزات انتشار دهنده گرما مانند رادیاتور، فن کویل، گرمایش از کف، داکت اسپلیت، و … کار می کند.

سلسیوس

درجهٔ سِلسیوس (به سوئدی: Celsius) (مخفف: C°) که در گذشته سانتی‌گراد (به فرانسوی: centigrade) خوانده می‌شد یکی از یکاهای سنجش دما است که در سیستم بین الملی آحاد SI مورد استفاده قرار می‌گیرد و یک یکای فرعی محسوب می‌شود.

نام سلسیوس به افتخار ستاره‌شناس سوئدی آندرس سلسیوس (۱۷۰۱ تا ۱۷۴۴) که مقیاسی مانند آن را برای دما پیشنهاد کرد نامگذاری شده‌است.

صفر درجه سانتی گراد نقطه ذوب یخ و ۱۰۰ درجه سانتی گراد نقطه بخار آب است. باید توجه داشت که صفر درجه سانتی گراد نشان دهنده نقطه ذوب یخ است نه نقطه انجماد آب.

لذا فاصله درجه بندی این واحد ۱۰۰ درجه می باشد.

فارنهایت

فارنهایت (به آلمانی: Fahrenheit) مقیاسی برای سنجش دما است که در ایالات متحده آمریکا کاربرد دارد. این مقیاس به افتخار گابریل دانیل فارنهایت که دماسنج جیوه‌ای را اختراع کرد نامگذاری شده‌است.

از مقیاس فارنهایت که هنوز هم در بعضی از کشورهای انگلیسی نیز استفاده می‌شود. بریتانیا در سال ۱۹۶۴ مقیاس سیلسیوس را برای استفاده‌های تجاری و نظامی پذیرفت.

اختلاف بین نقطه جوش و نقطه انجماد آب ۱۸۰ درجه فارنهایت است. نقطه جوش آب ۲۱۲ درجه فارنهایت و نقطه انجماد آب در این سیستم ۳۲ درجه فارنهایت است.

لذا فاصله درجه بندی این واحد ۱۸۰درجه می باشد.

دمای مطلق یا کلوین

کلوین به احترام فیزیکدان و مهندس بریتانیایی، ویلیام تامسون، لُرد کلوین (۱۸۲۴ – ۱۹۰۷) نام گرفته‌اند، کسی که از اهمیت یک «مقیاس سنجش دمایی مطلق» سخن به میان آورد.

کلوین محاسبه کرد که صفر مطلق معادل ۲۷۳- در دماسنج‌های آن زمان است.

کلوین بر خلاف سانتی گراد و فارنهایت درجه بندی ندارد و دمای اندازه گیری شده را به صورت مطلق بیان می کند.

لذا فاصله درجه بندی این واحد ۱۰۰ درجه می باشد.

نتیجه

اگر بخواهیم جمع بندی کنیم، می توان گفت در سانتی گراد و کلوین اختلاف دمای بین نقطه جوش و انجماد آب به ۱۰۰ قسمت تقسیم شده ولی در فارنهایت به ۱۸۰ قسمت تقسیم شده است. پس فارنهایت از سانتی گراد و کلوین دقیق تر است.


جهت درخواست مشاوره رایگان و پشتیبانی پکیج دیواری و کولر گازی و همچنین خدمات مهندسی جوش با شماره تلفن زیر تماس حاصل فرمایید.

تلفن تماس : 09126458010

سنجیدن راندمان کاری پکیج شوفاژ دیواری در ایران

پکیج گرمایشی دیواری چیست

پكیج شوفاژ دیواری به دستگاهی گفته می شود كه جایگزین موتورخانه مركزی و شوفاژ شده و آب گرم مورد نیاز جهت تامین گرمایش محیط، به وسیله رادیاتورها و آب گرم بهداشتی جهت مصارف روزمره از قبیل شستشو، استحمام و غیره را فراهم می نماید.

در حال حاضر، پکیج نوع دیواری متداول ترین وسیله ایجاد گرمایش شوفاژ در سراسر دنیا است.

اشغال فضای کم، ایمنی بالا، مستقل بودن هر واحد مسکونی امکان اعمال مدیریت بر هر واحد به صورت جداگانه از امتیازات این سیستم به شمار می رود که باعث شده استفاده از آن به صورت روز افزون گسترش پیدا کند. استفاده از دود کش های دو جداره یا کواکسیال این امکان را فراهم نموده که علاوه بر خروج دود ناشی از احتراق گاز، اکسیژن مصرفی دستگاه نیز از محیط خارج تامین شده و سطح اکسیژن محیط داخل کاهش نیابد.

پکیج دیواری که نوع فن دار آن از طرف استانداردهای معتبر مورد تائید است، علاوه بر تامین گرمایش داخل محیط مسکونی یا تجاری توسط رادیاتورها یا فن کوئل ها، آب گرم مصرفی بهداشتی فوری را نیز در اختیار مصرف کننده قرار می دهند.

راندمان کاری پکیج شوفاژ دیواری

به میزان حرارت یا انرژی ای که در اثر احتراق یک سوخت آزاد می شود ارزش حرارتی می گویند.

ارزش حرارتی معیاری برای دریافت انرژی از سوخت های مختلفی همچون گاز، نفت، گازوئیل، بنزین و … است.

ارزش حرارتی یک متر مکعب گاز در سیستم سراسری کشور حدود 9500 کیلوکالری است که این عدد تعیین کننده میزان بازدهی یا راندمان پکیج شوفاژ دیواری است. و همینطور باید گفت این عدد نشان می‌دهد که 9500 کیلوکالری انرژی وارد سیستم پکیج دیواری می شود.

فرومول محاسبه راندمان کاری پکیج شوفاژ دیواری

کافی است انرژی ورودی به پکیج (9500 کیلوکالری) را بر میزان انرژی خروجی و دریافتی از پکیج که بصورت گرم کردن سیستم های گرمایشی یا آب مصرفی است تقسیم کنیم تا میزان راندمان پکیج را بدست بیاوریم.

این راندمان حدود 90 درصد در پکیج های امروزه داخلی (به غیر از پکیج های چگالشی) است که نشان دهنده اتلاف انرژی حدود 10 درصدی از طریق دمای دود خروجی و دیگر عوامل داخلی است.


جهت هر گونه درخواست با شماره تلفن زیر تماس حاصل فرمایید.

تلفن تماس : 09126458010

انواع انتقال انرژی در پکیج

انواع انتقال انرژی در پکیج : انرژی گرمایشی در کل به 3 صورت رسانش، تابش و همرفت انتقال و انتشار می یابد.

انرژی حرارتی

 یکی از صورت های انرژی، انرژی گرمایشی است.  به طور مثال برای آشنایی با این مفهوم می توان میزان حرارت برخاسته از یک شومینه یا بخاری و غیره را در نظر گرفت که همان انرژی گرمایشی حاصل از اشتعال سوخت است به صورت افزایش دمای محیط نمود پیدا می‌کند. در اینجا به معرفی واحدهای انرژی حرارتی و انواع آن می پردازیم.

ژول (J)

 یکی از واحد های اندازه گیری انرژی افتخار جیمز برس کات ژول فیزیکدان انگلیسی ژول نامیده می شود و بنا بر تعاریف علمی یک ژول مساوی کار لازم برای جابجا کردن یک جسم با نیروی یک نیوتن و مسافت یک متر است. ژول یکای اصلی انرژی در سیستم بین المللی واحدها SI  است.  واحد نیرو در این حالت نیوتن در نظر گرفته می شود. 

کالری (calorie)

کالری واحد انرژی مورد استفاده در صنایع غذایی و سیستم‌های گرمایشی است.  یک کالری مساوی مقدار انرژی حرارتی لازم برای بالا بردن درجه حرارت یک گرم آب به میزان یک درجه سانتیگراد است. کالری مورد استفاده در سیستم بین المللی معادل ۴/۱۸ ژول است. کل کالری با واحدهای اندازه گیری بزرگتر به کار می رود مانند کیلوکالری و به صورت kcal نمایش داده می شود.

 کیلو وات ساعت (kwh)

کیلووات ساعت  از جمله واحدهای انرژی است که به طور گسترده  در مباحث و صنایع برق به کار میرود. کیلو وات ساعت برابر مقدار انرژی مصرف شده یک دستگاه با توان ۱۰۰۰ وات است که در مدت یک ساعت کار میکند.  هر کیلو وات ساعت معادل ۳۶۰۰ ژول  و هر وات ساعت ۳/۶ دهم ژول است.

بی تی یو (British Thermal Unit)

واحد انگلیسی حرارت با نماد BTU  نمایش داده می شود. این واحد اندازه گیری برابر است با مقدار انرژی لازم برای افزایش دمای یک پوند آب به میزان یک درجه فارنهایت می باشد. در حال حاضر واحد انگلیسی حرارت کاربرد کمی دارد و واحد ژول جایگزین آن شده است.  هر BTU  برابر است با ۱۰۵۵ ژول.

انواع انتقال انرژی

1. هدایت

در این نوع انتقال انرژی که مربوط به جامدات است، انتقال انرژی از طریق افزایش جنبش مولکولی از نقطه‌ای به نقطه دیگر از ماده انتقال می یابد، مثلاً داغ کردن یک طرف میله ی فلزی و انتقال حرارت به طرف دیگر میله مصداق این نوع انتقال حرارت است. ضریب هدایت حرارتی K  در این نوع انتقال انرژی به عنوان معیاری برای انتقال انرژی هر جسم محسوب می شود. به عنوان مثال در فلزات این ضریب هدایت حرارتی بالاتر است ( ضریب مس K=401) و در سنگ (K=3/5) و در چوب (K=0/23) که عایق هستند. انتقال انرژی در مبدل پکیج دیواری که انرژی را از شعله دریافت کرده و به آب منتقل می کند یا رادیاتور که انرژی را از آب به فین های رادیاتور برای انتقال به هوا می فرستد مصداق دیگری از انتقال انرژی در سیستم گرمایشی پکیج دیواری است.

2. همرفتی

در این نوع انتقال انرژی که در سیالات بیشتر رخ می دهد،  مولکولهای سیال با حرکت و جابجایی انرژی را منتقل می‌کنند. به عنوان مثال در سیستم پکیج دیواری آب که مبرد سیستم است انرژی را از مبدل پکیج دیواری دریافت می کند و با جابجایی که با چرخش پمپ صورت می‌گیرد به رادیاتورها انتقال می‌دهد. عواملی چون میزان حجم سیال و دمای محیط اول و دمای محیط دوم و ضریب انتقال حرارت سیال در این انتقال انرژی موثر هستند. 

3. تابش

در این نوع انتقال انرژی  گرما از طریق امواج از جسم به اطراف آن منتقل می شود.  در سیستم گرمایشی پکیج دیواری این نوع انرژی از روی رادیاتورها به فضای محیط  تابانده می شود. این انتقال را می‌توان با کمک دوربین های مادون قرمز مشاهده کرد.  مثال بزرگتر و قابل درک تر آن انرژی انتقالی خورشید به زمین است که مقدارش  بسیار زیاد است. در این انتقال، ثابت تابش ( هر جسم سیاه یا تابش کننده انرژی دارای مقدار ثابت تابش است)  و دماهای جسم و محیط  در انتقال انرژی به روش تابش موثرند. 


جهت هر گونه درخواست با شماره تلفن زیر تماس حاصل فرمایید.

تلفن تماس : 09126458010

مفاهیم فیزیکی در پکیج شوفاژ دیواری

مفاهیم فیزیکی در پکیج شوفاژ دیواری

یکی از سیستم‌های تولید کننده انرژی حرارتی پکیج است.  پکیج در دو نوع دیواری و زمینی ساخته و استفاده می‌شود. پکیج در واقع همان سیستم گرمایشی موتورخانه است که کوچک شده و قابلیت گرم کردن آب م صرفی را دارا است، البته نه به طور همزمان. مبرد مورد استفاده در پکیج ها آب است که با انتقال انرژی از ماحصل احتراق گاز به تجهیزات انتشار دهنده گرما مانند رادیاتور، فن کویل، گرمایش از کف، داکت اسپلیت، و … کار می کند.

آشنایی با مفاهیم فیزیکی در پکیج شوفاژ دیواری

 آب

 آب مایه حیات است و حدود ۶۸ درصد از کل این دنیا و حدود ۷۱ درصد وزن انسان از آب تشکیل شده که به سه شکل مایع، جامد و بخار وجود دارد. آب دارای فرمول مولکولی H2O است. اگر نخواهیم وارد بحث فیزیکی شویم کافی است بدانیم در شرایط استاندارد دمای انجماد آب ۰ درجه سیلیسیوس یا ۳۲ درجه فارنهایت و دمای تبخیر آن ۱۰۰ درجه سیلیسیوس یا ۲۱۲ درجه فارنهایت است. چگالی آب در دمای ۴ درجه سیلیسیوس یا ۳۹ درجه فارنهایت در بیشترین مقدار خود یعنی  به یک گرم بر سانتی متر مکعب می رسد.

دما

کمیتی فیزیکی و نسبی است که میزان گرمی یا سردی مواد را نشان می دهد. همواره اجسام گرم  تر انرژی خود را به اجسام سردتر منتقل می کنند. واحد اندازه گیری دما در سیستم متریک سیلیسیوس و در سیستم انگلیسی فارنهایت است.  دما در سیستم های گرمایشی و سرمایشی کمیتی اصلی است که مبنای طراحی و ساخت تمام تجهیزات گرمایشی و سرمایشی است.

فشار

 یک کمیت نرده ای است و در واقع میزان نیروی است که بر واحد سطح اعمال می شود.  واحد اصلی فشار پاسکال است ولی در واحدهای  مختلفی در سیستم های کاری متفاوت ارائه می شود . مثلاً در سیستم های برودتی غالباً به صورت واحد psi نمایش داده می شود. رابطه فشار با دما به صورت مستقیم بوده که در روابط فیزیکی بسیار مهم است در واقع با افزایش دما در سیالات فشار آن هم افزایش می یابد و برعکس. 

انرژی حرارتی

 یکی از صورت های انرژی انرژی گرمایشی است.  به طور مثال برای آشنایی با این مفهوم می توان میزان حرارت برخاسته از یک شومینه یا بخاری و غیره را در نظر گرفت که همان انرژی گرمایشی حاصل از اشتعال سوخت است به صورت افزایش دمای محیط نمود پیدا می‌کند. 


جهت هر گونه درخواست با شماره تلفن زیر تماس حاصل فرمایید.

تلفن تماس : 09126458010

نحوه محاسبه قیمت جوشکاری

نحوه محاسبه قیمت جوشکاری

نحوه محاسبه قیمت جوشکاری به سه روش زیر محاسبه می شود:

عوامل موثر بر قیمت تمام شده در
 1. مقدار ابزارآلات، ماشين آلات و نيروی انسانی مورد نياز
 2. نوع و حجم کار (خرده کاری، طراحی، ساخت و …)
 3. در بعضی موارد هم شرایط محیطی و جوی
 4. مواد و مصالح مصرفی (مقدار، جنس و …)
 5. سند بلاست و رنگ آميزی
 6. مدت زمان اجرای پروژه
 7. طرا حی و شکل کار
 8. کیفیت درخواستی
 9. روش جوشکاری
 10. حمل و نقل
 11. ارتفاع کار
 12. تورم
فرمول های محاسبه محاسبه قیمت جوشکاری

فرمول کلی = هزینه در واحد وزن (دستمزد و الکترود) * هزینه مواد و مصالح * سایر هزینه ها

هزینه در واحد وزن
فاکتور کارآیی جوشکاری
فاکتور عملیات جوشکاری
مثال
ظرفیت کپسول استیلن
ظرفیت کپسول اکسیژن
محاسبات گاز استیلن
محاسبات گاز اکسیژن
اکسیژن مصرفی
محاسبات زمان جوشکاری
محاسبه ضریب بالاسری

در تجزیه بهای فعالیت های پروژه، صرفاً عوامل (مصالح، نیروی انسانی، ماشین آلات و حمل و نقل) دخیل هستند ولی در واقعیت، اجرای کار هزینه‌های دیگری نیز در پی دارد. اعمال ضریب بالاسری برای در نظر گرفتن این هزینه‌ها پیشنهاد شده است.

ضریب بالاسری پروژه های عمرانی ۱٫۳۰ و ضریب بالاسری پروژه های غیر عمرانی ۱٫۴۱ در نظر گرفته می‌شود.

اختلاف مابین دو ضریب به تفاوت مسئولیت پرداخت سهم بیمه در طرح های عمرانی و غیر عمرانی مربوط است. یک نمونه از آنالیز و محاسبه ضریب بالاسری برای طرح های عمرانی و غیر عمرانی بصورت زیر است.

آناليز ضریب بالاسري پروژه های عمرانیآناليز ضریب بالاسري پروژه های غیر عمرانی
سود ۸ درصد.
ماليات بر سود ۱ درصد.
بيمه طرحهاي عمراني ۱٫۶ درصد.
هزينه دفتر مركزي ۲٫۵ درصد.
هزينه مستمر كارگاه ۸ درصد.
هزينه ضمانتنامه ۱٫۵ درصد.
هزينه آزمايشگاه پيمانكار ۰٫۲ درصد.
كمك به صندوق كارآموزي ۰٫۲ درصد.
جمع ۲۳ درصد.
سود ۸ درصد.
ماليات بر سود ۱ درصد.
بيمه طرحهاي غیر عمراني ۷٫۷۸ درصد.
هزينه دفتر مركزي ۲٫۵ درصد.
هزينه مستمر كارگاه ۸ درصد.
هزينه ضمانتنامه ۱٫۵ درصد.
هزينه آزمايشگاه پيمانكار ۰٫۲ درصد.
كمك به صندوق كارآموزي ۰٫۲ درصد.
جمع ۲۹٫۲ درصد.
ضريب بالاسري : ۱٫۳۰ضريب بالاسري :۱٫۴۱

لازم به توضیح است که نحوه محاسبه ضرایب بالاسری در اسناد مختلف به روش های متفاوتی بیان شده است. برای مثال، براساس “کتابچه راهنمای مهندسین ناظر” که از سوی دفتر توسعه منابع انسانی بخش حمل و نقل وزارت راه و ترابری منتشر شده است، هزینه های بالاسری به شرح ذیل تفکیک گردیده است.

 • سود ۱۰ درصد.
 • مالیات ۵ درصد.
 • هزینه دفتر مرکزی ۲٫۵ درصد.
 • هزینه مستمر کارگاه ۶ درصد.
 • بیمه طرح های عمرانی ۱٫۶ درصد.
 • هزینه ضمانت نامه ۱٫۳ درصد.
 • عوارض معادن ۰٫۱ درصد.
 • بیمه کار ۰٫۵ درصد.
 • هزینه های پیش بینی نشده ۲ درصد.
 • هزینه کسور وجه الضمان ۱ درصد.

بدیهی است که فرضیات درنظر گرفته شده در این محاسبات قدیمی بوده و بعضاْ تغییر یافته اند.


جهت هر گونه درخواست با شماره تلفن زیر تماس حاصل فرمایید.

تلفن تماس : 09126458010

آموزش جوشکاری برق E3

آموزش کتاب جوشکاری برق E3

آموزش جوشکاری برق E3 : ما دارای افراد متخصص ، متعهد و با تجربه می باشیم. شما می توانید بهترین خدمات را با قیمت منصفانه و مواد اولیه درجه یک از ما بخواهید.


فهرست کتاب جوشکاری برق E3

 • فصل اول – توانایی شناخت انواع طرح اتصال
 • فصل دوم – شناخت عیوب و محدوده پذیرش آنها
 • فصل سوم – استاندارد ارزیابی مهارت جوشکار
 • فصل پنجم – شناخت علائم جوشکاری در نقشه ها

بازار کار رشته جوشکاری


فصل اول – توانایی شناخت انواع طرح اتصال


فصل دوم – شناخت عیوب جوشکاری و محدوده پذیرش آنها


فصل سوم – بخش اول – آشنایی با استاندارد ارزیابی مهارت جوشکار


فصل سوم – بخش دوم – آشنایی با استاندارد ارزیابی جوشکار


فصل پنجم – شناخت علائم جوشکاری در نقشه ها


فرصت شغلی، بازارکار و وضعیت استخدام جوشکار

استخدام جوشکار در موسسات تولیدی و صنعتی بزرگ مانند شرکت نفت، شرکت گاز، شرکت پتروشیمی، ماشین سازی (ماشین سازی اراک، ماشین سازی تبریز و…)، شرکت ایران خودرو، شرکتها و کارخانجات سازنده قطعات صنعتی مانند قطعات خودرو ، تجهیزات و ماشین آلات کشاورزی ، لوازم خانگی ، کارگاههای کوچک و بزرگ تولیدی از قبیل در و پنجره‌سازی آهنی و آلومینیومی، لوله‌کشی شوفاژ و حرارت مرکزی، لوله‌کشی گاز خانگی و تجاری، ساخت انواع کابینت، میز تحریر، کمد و فایل، جوشکاری و صافکاری انواع خودروها امکان پذیر است.

چون معمولا کار جوشکاری در صنایع مختلف به هم شباهت های زیادی دارد، جوشکار می تواند به راحتی در صنایع گوناگون فعالیت کند. او می تواند به پست هایی مانند سرکارگر، مسئول شیفت یا مدیر کارگاه ساخت ارتقا یابد. با کسب تجربه بیشتر نیز امکان کسب پست هایی در بخش های بازرسی جوشکاری، کنترل کیفیت یا تست غیر مخرب وجود دارد. بسیاری از جوشکارانی که تحصیلات دانشگاهی دارند، به عنوان تکنسین و بازرس جوش مشغول به کار می شوند.

همچنین جوشکاران باتجربه در صورت داشتن سرمایه لازم می توانند به صورت مستقل کار کرده و کارگاه جوشکاری راه اندازی کنند.

با توجه به اینکه جوشکاری یکی از مشاغلی است که تقریبا در همه صنایع به آن نیاز است، بازارکار خوبی برای جوشکاران در کشور وجود داشته و آینده شغلی مناسبی نیز پیش روی آنها قرار دارد.

وضعیت استخدام جوشکار در برخی کشورهای جهان

آمریکا – پیش بینی ها نشان می دهد میزان استخدام جوشکاران بین سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۲۰، رشد ۱۵ درصدی خواهد داشت. در حالی که متوسط این رشد برای همه مشاغل ۱۴ درصد می باشد.

استرالیا – در بازه زمانی ۵ سال گذشته میزان استخدام این شغل رشد منفی ۰.۳ درصدی داشته و رشد زیادی در آینده برای آن پیش بینی شده است.

میزان درآمد جوشکار

جوشکاری از مشاغل فنی است که درآمد خوبی دارد. البته هرچه جوشکار از تخصص، مهارت، تجربه بیشتر و دانش به روز تری برخوردار باشد، می تواند در این کار موفق تر بوده و درآمد بیشتری نیز کسب کند.

متوسط درآمد جوشکار در برخی از کشورهای جهان

آمریکا – متوسط درآمد سالانه این شغل ۳۵.۴۵۰ دلار (برای همه مشاغل ۳۳.۸۴۰ دلار) در سال ۲۰۱۰ و مطابق با آخرین آمارها در سال ۲۰۱۳ میزان ۳۶.۲۰۰ دلار بوده است.

استرالیا – متوسط درآمد سالانه این شغل ۵۴.۵۰۰ دلار (قبل از کسر مالیات) می باشد.

انگلستان – متوسط درآمد سالانه این شغل برای افراد تازه کار بین ۱۹.۰۰۰ تا ۲۶.۰۰۰ دلار، برای افراد باتجربه بین ۲۷.۵۰۰ تا ۳۹.۵۰۰ دلار و برای افراد ارشد و بسیار متخصص تا ۴۶.۰۰۰ دلار می باشد.

به نقل از دنیای کار (donyayekar)


جهت هر گونه درخواست با شماره تلفن زیر تماس حاصل فرمایید.

تلفن تماس : 09126458010

آموزش جوشکاری برق E2

آموزش کتاب جوشکاری برق E2

آموزش جوشکاری برق E2 : ما دارای افراد متخصص ، متعهد و با تجربه می باشیم. شما می توانید بهترین خدمات را با قیمت منصفانه و مواد اولیه درجه یک از ما بخواهید.


فهرست کتاب جوشکاری برق E2

 • فصل اول – علم مواد و فلزکاری عمومی
 • فصل دوم – برشکاری و آماده سازی اتصال
 • فصل سوم – شناخت الکترودهای روپوش دار
 • فصل چهارم – شناخت پارامترهای موثر در جوشکاری

بازار کار رشته جوشکاری


فصل اول – بخش اول – علم مواد و فلزکاری عمومی


فصل اول – بخش دوم – علم مواد و فلزکاری عمومی


فصل دوم – بخش اول – برشکاری و آماده سازی اتصال قبل از جوشکاری


فصل دوم – بخش دوم – برشکاری و آماده سازی اتصال قبل از جوشکاری


فصل سوم – بخش اول – شناخت الکترودهای روپوش دار


فصل سوم – بخش دوم – شناخت الکترودهای روپوش دار


فصل چهارم- بخش اول – شناخت پارامترهای موثر در جوشکاری


فصل چهارم- بخش دوم – شناخت پارامترهای موثر در جوشکاری


فرصت شغلی، بازارکار و وضعیت استخدام جوشکار

استخدام جوشکار در موسسات تولیدی و صنعتی بزرگ مانند شرکت نفت، شرکت گاز، شرکت پتروشیمی، ماشین سازی (ماشین سازی اراک، ماشین سازی تبریز و…)، شرکت ایران خودرو، شرکتها و کارخانجات سازنده قطعات صنعتی مانند قطعات خودرو ، تجهیزات و ماشین آلات کشاورزی ، لوازم خانگی ، کارگاههای کوچک و بزرگ تولیدی از قبیل در و پنجره‌سازی آهنی و آلومینیومی، لوله‌کشی شوفاژ و حرارت مرکزی، لوله‌کشی گاز خانگی و تجاری، ساخت انواع کابینت، میز تحریر، کمد و فایل، جوشکاری و صافکاری انواع خودروها امکان پذیر است.

چون معمولا کار جوشکاری در صنایع مختلف به هم شباهت های زیادی دارد، جوشکار می تواند به راحتی در صنایع گوناگون فعالیت کند. او می تواند به پست هایی مانند سرکارگر، مسئول شیفت یا مدیر کارگاه ساخت ارتقا یابد. با کسب تجربه بیشتر نیز امکان کسب پست هایی در بخش های بازرسی جوشکاری، کنترل کیفیت یا تست غیر مخرب وجود دارد. بسیاری از جوشکارانی که تحصیلات دانشگاهی دارند، به عنوان تکنسین و بازرس جوش مشغول به کار می شوند.

همچنین جوشکاران باتجربه در صورت داشتن سرمایه لازم می توانند به صورت مستقل کار کرده و کارگاه جوشکاری راه اندازی کنند.

با توجه به اینکه جوشکاری یکی از مشاغلی است که تقریبا در همه صنایع به آن نیاز است، بازارکار خوبی برای جوشکاران در کشور وجود داشته و آینده شغلی مناسبی نیز پیش روی آنها قرار دارد.

وضعیت استخدام جوشکار در برخی کشورهای جهان

آمریکا – پیش بینی ها نشان می دهد میزان استخدام جوشکاران بین سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۲۰، رشد ۱۵ درصدی خواهد داشت. در حالی که متوسط این رشد برای همه مشاغل ۱۴ درصد می باشد.

استرالیا – در بازه زمانی ۵ سال گذشته میزان استخدام این شغل رشد منفی ۰.۳ درصدی داشته و رشد زیادی در آینده برای آن پیش بینی شده است.

میزان درآمد جوشکار

جوشکاری از مشاغل فنی است که درآمد خوبی دارد. البته هرچه جوشکار از تخصص، مهارت، تجربه بیشتر و دانش به روز تری برخوردار باشد، می تواند در این کار موفق تر بوده و درآمد بیشتری نیز کسب کند.

متوسط درآمد جوشکار در برخی از کشورهای جهان

آمریکا – متوسط درآمد سالانه این شغل ۳۵.۴۵۰ دلار (برای همه مشاغل ۳۳.۸۴۰ دلار) در سال ۲۰۱۰ و مطابق با آخرین آمارها در سال ۲۰۱۳ میزان ۳۶.۲۰۰ دلار بوده است.

استرالیا – متوسط درآمد سالانه این شغل ۵۴.۵۰۰ دلار (قبل از کسر مالیات) می باشد.

انگلستان – متوسط درآمد سالانه این شغل برای افراد تازه کار بین ۱۹.۰۰۰ تا ۲۶.۰۰۰ دلار، برای افراد باتجربه بین ۲۷.۵۰۰ تا ۳۹.۵۰۰ دلار و برای افراد ارشد و بسیار متخصص تا ۴۶.۰۰۰ دلار می باشد.

به نقل از دنیای کار (donyayekar)


جهت هر گونه درخواست با شماره تلفن زیر تماس حاصل فرمایید.

تلفن تماس : 09126458010

آموزش جوشکاری برق E1

آموزش کتاب جوشکاری برق E1

آموزش جوشکاری برق E1 : ما دارای افراد متخصص ، متعهد و با تجربه می باشیم. شما می توانید بهترین خدمات را با قیمت منصفانه و مواد اولیه درجه یک از ما بخواهید.


فهرست کتاب جوشکاری برق E1

 • فصل اول – کارگاه جوشکاری و انضباط شغلی
 • فصل دوم – شناخت تکنولوژی جوشکاری و روش های آن
 • فصل سوم – الکتریسیته و اثرات آن
 • فصل چهارم – استفاده از الکتریسیته در جوشکاری قوسی
 • فصل پنجم – شناخت دستگاه های جوشکاری و تنظیم آنها
 • فصل ششم – ضوابط ایمنی و بهداشتی در کارگاه

بازار کار رشته جوشکاری


فصل اول – کارگاه جوشکاری و انضباط شغلی


فصل دوم – بخش اول – شناخت تکنولوژی جوشکاری و روش های متداول آن


فصل دوم – بخش دوم – شناخت تکنولوژی جوشکاری و روش های متداول آن


فصل سوم – الکتریسیته و اثرات آن


فصل چهارم – استفاده از الکتریسیته در جوشکاری قوسی


فصل پنجم – شناخت دستگاه های جوشکاری و تنظیم آنها


فصل ششم – بخش اول – ضوابط ایمنی و بهداشتی در کارگاه


فصل ششم – بخش دوم – ضوابط ایمنی و بهداشتی در کارگاه


فرصت شغلی، بازارکار و وضعیت استخدام جوشکار

استخدام جوشکار در موسسات تولیدی و صنعتی بزرگ مانند شرکت نفت، شرکت گاز، شرکت پتروشیمی، ماشین سازی (ماشین سازی اراک، ماشین سازی تبریز و…)، شرکت ایران خودرو، شرکتها و کارخانجات سازنده قطعات صنعتی مانند قطعات خودرو ، تجهیزات و ماشین آلات کشاورزی ، لوازم خانگی ، کارگاههای کوچک و بزرگ تولیدی از قبیل در و پنجره‌سازی آهنی و آلومینیومی، لوله‌کشی شوفاژ و حرارت مرکزی، لوله‌کشی گاز خانگی و تجاری، ساخت انواع کابینت، میز تحریر، کمد و فایل، جوشکاری و صافکاری انواع خودروها امکان پذیر است.

چون معمولا کار جوشکاری در صنایع مختلف به هم شباهت های زیادی دارد، جوشکار می تواند به راحتی در صنایع گوناگون فعالیت کند. او می تواند به پست هایی مانند سرکارگر، مسئول شیفت یا مدیر کارگاه ساخت ارتقا یابد. با کسب تجربه بیشتر نیز امکان کسب پست هایی در بخش های بازرسی جوشکاری، کنترل کیفیت یا تست غیر مخرب وجود دارد. بسیاری از جوشکارانی که تحصیلات دانشگاهی دارند، به عنوان تکنسین و بازرس جوش مشغول به کار می شوند.

همچنین جوشکاران باتجربه در صورت داشتن سرمایه لازم می توانند به صورت مستقل کار کرده و کارگاه جوشکاری راه اندازی کنند.

با توجه به اینکه جوشکاری یکی از مشاغلی است که تقریبا در همه صنایع به آن نیاز است، بازارکار خوبی برای جوشکاران در کشور وجود داشته و آینده شغلی مناسبی نیز پیش روی آنها قرار دارد.

وضعیت استخدام جوشکار در برخی کشورهای جهان

آمریکا – پیش بینی ها نشان می دهد میزان استخدام جوشکاران بین سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۲۰، رشد ۱۵ درصدی خواهد داشت. در حالی که متوسط این رشد برای همه مشاغل ۱۴ درصد می باشد.

استرالیا – در بازه زمانی ۵ سال گذشته میزان استخدام این شغل رشد منفی ۰.۳ درصدی داشته و رشد زیادی در آینده برای آن پیش بینی شده است.

میزان درآمد جوشکار

جوشکاری از مشاغل فنی است که درآمد خوبی دارد. البته هرچه جوشکار از تخصص، مهارت، تجربه بیشتر و دانش به روز تری برخوردار باشد، می تواند در این کار موفق تر بوده و درآمد بیشتری نیز کسب کند.

متوسط درآمد جوشکار در برخی از کشورهای جهان

آمریکا – متوسط درآمد سالانه این شغل ۳۵.۴۵۰ دلار (برای همه مشاغل ۳۳.۸۴۰ دلار) در سال ۲۰۱۰ و مطابق با آخرین آمارها در سال ۲۰۱۳ میزان ۳۶.۲۰۰ دلار بوده است.

استرالیا – متوسط درآمد سالانه این شغل ۵۴.۵۰۰ دلار (قبل از کسر مالیات) می باشد.

انگلستان – متوسط درآمد سالانه این شغل برای افراد تازه کار بین ۱۹.۰۰۰ تا ۲۶.۰۰۰ دلار، برای افراد باتجربه بین ۲۷.۵۰۰ تا ۳۹.۵۰۰ دلار و برای افراد ارشد و بسیار متخصص تا ۴۶.۰۰۰ دلار می باشد.

به نقل از دنیای کار (donyayekar)


جهت هر گونه درخواست با شماره تلفن زیر تماس حاصل فرمایید.

تلفن تماس : 09126458010

تاسیات شرق تهران

تاسیات شرق تهران

تاسیات شرق تهران : ما دارای افراد متخصص ، متعهد و با تجربه می باشیم. شما می توانید بهترین خدمات را با قیمت منصفانه و مواد اولیه درجه یک از ما بخواهید.


لوله کشی و تاسیسات
 • نصب کولر گازی و اسپلیت
 • سرویس و تعمیر کولر گازی
 • شارژ کولر گازی
 • نصب پکیج
 • سرویس و تعمیر پکیج
 • نصب رادیاتور و شوفاژ
 • تعمیرات رادیاتور و شوفاژ
 • نصب ماشین ظرفشویی
 • نصب سینک ظرفشویی
 • نصب ماشین لباسشویی
 • لوله کشی آهنی
 • لوله کشی پی وی سی (PVC)
 • لوله کشی سرد و گرم
 • نصب آبگرمکن
 • سرویس و تعمیر آبگرمکن
 • نصب بخاری
 • سرویس و تعمیر بخاری
 • نصب فن کویل
 • سرویس و تعمیر فن کویل
 • نصب کولر آبی
 • سرویس و تعمیر کولر آبی
 • نصب و تعمیر مه پاش
 • نصب و تعمیر شیرآلات
 • نصب روشویی و آینه
 • نصب دستگاه تصفیه آب خانگی
 • و …
 • قیمت منصفانه
 • کیفیت مناسب
 •  نیروهای متخصص
 •  مواد اولیه درجه یک

دستمزد لوله کشی و تاسیسات

دستمزد کارهای تاسیساتی به دو روش زیر محاسبه می شود:

 • بر اساس متری : مناسب برای کارهای بزرگ و حجم بالا می باشد.
 • بصورت توافقی یا چکی : مناسب برای کارهای کوچک و حجم کم می باشد.

عوامل موثر بر قیمت تمام شده
 1. متراژ (بدیهی است که هرچه متراژ افزایش یابد هزینه نیز افزایش می‌یابد)
 2. نوع لوله (روکار یا توکار، گالوانیزه، فولادی، چدنی، پی وی سی و …)
 3. اتصالات بکار رفته (مغزی، زانویی، داکت، مهره ماسوره، فلنچ، واشر و …)
 4. انواع خدمات جانبی (کلی یا تعمیر لوله کشی قبلی)
 5. کیفیت و جنس لوله و متریال استفاده شده
 6. مدت زمان اجرای پروژه
 7. تورم

جهت هر گونه درخواست تاسیسات شرق تهران با شماره تلفن زیر تماس حاصل فرمایید.

تلفن تماس : 09126458010

تاسیات شمال تهران

تاسیات شمال تهران

تاسیات شمال تهران : ما دارای افراد متخصص ، متعهد و با تجربه می باشیم. شما می توانید بهترین خدمات را با قیمت منصفانه و مواد اولیه درجه یک از ما بخواهید.


لوله کشی و تاسیسات
 • نصب کولر گازی و اسپلیت
 • سرویس و تعمیر کولر گازی
 • شارژ کولر گازی
 • نصب پکیج
 • سرویس و تعمیر پکیج
 • نصب رادیاتور و شوفاژ
 • تعمیرات رادیاتور و شوفاژ
 • نصب ماشین ظرفشویی
 • نصب سینک ظرفشویی
 • نصب ماشین لباسشویی
 • لوله کشی آهنی
 • لوله کشی پی وی سی (PVC)
 • لوله کشی سرد و گرم
 • نصب آبگرمکن
 • سرویس و تعمیر آبگرمکن
 • نصب بخاری
 • سرویس و تعمیر بخاری
 • نصب فن کویل
 • سرویس و تعمیر فن کویل
 • نصب کولر آبی
 • سرویس و تعمیر کولر آبی
 • نصب و تعمیر مه پاش
 • نصب و تعمیر شیرآلات
 • نصب روشویی و آینه
 • نصب دستگاه تصفیه آب خانگی
 • و …
 • قیمت منصفانه
 • کیفیت مناسب
 •  نیروهای متخصص
 •  مواد اولیه درجه یک

دستمزد لوله کشی و تاسیسات

دستمزد کارهای تاسیساتی به دو روش زیر محاسبه می شود:

 • بر اساس متری : مناسب برای کارهای بزرگ و حجم بالا می باشد.
 • بصورت توافقی یا چکی : مناسب برای کارهای کوچک و حجم کم می باشد.

عوامل موثر بر قیمت تمام شده
 1. متراژ (بدیهی است که هرچه متراژ افزایش یابد هزینه نیز افزایش می‌یابد)
 2. نوع لوله (روکار یا توکار، گالوانیزه، فولادی، چدنی، پی وی سی و …)
 3. اتصالات بکار رفته (مغزی، زانویی، داکت، مهره ماسوره، فلنچ، واشر و …)
 4. انواع خدمات جانبی (کلی یا تعمیر لوله کشی قبلی)
 5. کیفیت و جنس لوله و متریال استفاده شده
 6. مدت زمان اجرای پروژه
 7. تورم

جهت هر گونه درخواست تاسیسات شمال تهران با شماره تلفن زیر تماس حاصل فرمایید.

تلفن تماس : 09126458010