مفاهیم فیزیکی در پکیج شوفاژ دیواری

مفاهیم فیزیکی در پکیج شوفاژ دیواری

یکی از سیستم‌های تولید کننده انرژی حرارتی پکیج است.  پکیج در دو نوع دیواری و زمینی ساخته و استفاده می‌شود. پکیج در واقع همان سیستم گرمایشی موتورخانه است که کوچک شده و قابلیت گرم کردن آب م صرفی را دارا است، البته نه به طور همزمان. مبرد مورد استفاده در پکیج ها آب است که با انتقال انرژی از ماحصل احتراق گاز به تجهیزات انتشار دهنده گرما مانند رادیاتور، فن کویل، گرمایش از کف، داکت اسپلیت، و … کار می کند.

آشنایی با مفاهیم فیزیکی در پکیج شوفاژ دیواری
 آب

 آب مایه حیات است و حدود ۶۸ درصد از کل این دنیا و حدود ۷۱ درصد وزن انسان از آب تشکیل شده که به سه شکل مایع، جامد و بخار وجود دارد. آب دارای فرمول مولکولی H2O است. اگر نخواهیم وارد بحث فیزیکی شویم کافی است بدانیم در شرایط استاندارد دمای انجماد آب ۰ درجه سیلیسیوس یا ۳۲ درجه فارنهایت و دمای تبخیر آن ۱۰۰ درجه سیلیسیوس یا ۲۱۲ درجه فارنهایت است. چگالی آب در دمای ۴ درجه سیلیسیوس یا ۳۹ درجه فارنهایت در بیشترین مقدار خود یعنی  به یک گرم بر سانتی متر مکعب می رسد.

دما

کمیتی فیزیکی و نسبی است که میزان گرمی یا سردی مواد را نشان می دهد. همواره اجسام گرم  تر انرژی خود را به اجسام سردتر منتقل می کنند. واحد اندازه گیری دما در سیستم متریک سیلیسیوس و در سیستم انگلیسی فارنهایت است.  دما در سیستم های گرمایشی و سرمایشی کمیتی اصلی است که مبنای طراحی و ساخت تمام تجهیزات گرمایشی و سرمایشی است.

فشار

 یک کمیت نرده ای است و در واقع میزان نیروی است که بر واحد سطح اعمال می شود.  واحد اصلی فشار پاسکال است ولی در واحدهای  مختلفی در سیستم های کاری متفاوت ارائه می شود . مثلاً در سیستم های برودتی غالباً به صورت واحد psi نمایش داده می شود. رابطه فشار با دما به صورت مستقیم بوده که در روابط فیزیکی بسیار مهم است در واقع با افزایش دما در سیالات فشار آن هم افزایش می یابد و برعکس. 

انرژی حرارتی

 یکی از صورت های انرژی انرژی گرمایشی است.  به طور مثال برای آشنایی با این مفهوم می توان میزان حرارت برخاسته از یک شومینه یا بخاری و غیره را در نظر گرفت که همان انرژی گرمایشی حاصل از اشتعال سوخت است به صورت افزایش دمای محیط نمود پیدا می‌کند. 


جهت هر کونه درخواست مشاوره رایگان و پشتیبانی با شماره تلفن زیر تماس حاصل فرمایید.

تلفن : ۱۰ ۸۰ ۶۴۵ ۰۹۱۲

One thought on “مفاهیم فیزیکی در پکیج شوفاژ دیواری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *