تعمیر کولر در تهرانپارس ، نصب و سرویس

فروش و نصب کولر آبی در برندهای مختلف، سرویس و تعمیر کولر در تهرانپارس به صورت کامل و راه اندازی آن در ابتدای فصل گرما، از خدمات ما می باشد.

آموزش تعمیر و سرویس کولر آبی

لیست خدمات ما
 • شستشوی بدنه کولر
 • تعویض پوشال کولر
 • تنظیم تسمه کولر آبی
 • نصب سایبان کولر آبی
 • شستشوی مخزن حلزونی
 • روغن کاری یاتاقان کولر آبی
 • بررسی جعبه تقسیم برق کولر
 • از بین بردن رسوبات کولر آبی
 • بررسی و روغن کاری دینام کولر
 • کنترل پمپ آب و سیستم انتقال آب به پوشال‌ها
 • بررسی فولی و در صورت نیاز تعویض تسمه کولر
 • تنظیم شناور کولر آبی، جهت کنترل آب ورودی به کفی کولر
 • رگلاژ تسمه
 • تنظیم فلوتر کولر
 • آب بندی کف کولر
 • راه اندازی کولر آبی
 • شستشوی بدنه کولر
 • چک کردن مسیر باد کولر
 • چک کردن پمپ کولر آبی
 • تعمیر یا تعویض قطعات معیوب
 • عیب یابی تخصصی قطعات کولر
 • چک کردن الکتروموتور و تنظیم جای آن
 • برطرف کردن رسوبات و شوره‌های روی قطعات
 • بررسی مسیر آب ورودی به کولر و شیرآلات و اتصالات کولر
مشکلات رایج و تعمیر کولر آبی

بوی بد کولر آبی :

 • بوی بد کولر آبی می تواند دلایل مختلفی مانند کهنگی پوشال‌ها، باقی ماندن آب در تشتک، استفاده از روغن نامناسب برای سرویس کولر، محل نامناسب نصب کولر آبی و … داشته باشد. برای اینکه بتوانید کولری خوشبو داشته باشید، باید مرحله سرویس کردن کولر را جدی گرفته و در کنار آن از پاک کننده‌هایی مانند شیشه شور و وایتکس استفاده کنید.

خنک نکردن کولر آبی :

 • بسیاری از مشتریان از خنک نبودن باد کولر آبی شکایت داشته‌اند. یکی از دلایل خنک نبودن کولر، نبود آب یا کمبود آب در داخل کفی است که اگر این آب از مقدار استاندارد کمتر شود، دیگر پمپ توان خیس کردن پوشال‌ها را ندارد. همچنین خرابی پمپ آب نیز مانع از انتقال آب شده و کولر به خوبی محیط را خنک خواهد کرد. اگر پارچه برزنتی کولر هم دچار پارگی شده باشد باد کولر به هدر رفته و به داخل کانال وارد نمی شود.

پوسیدگی و سوراخ شدن کفی کولر آبی :

 • وجود املاح در آب در تماس با بدنه فلزی کولر آبی، باعث زنگ زدگی و پوسیدگی کف کولر می‌شود. راه حل این مشکل عایق کردن کولر آبی است. چندین مدل مختلف برای عایق کردن کفی کولر آبی وجود دارد. اگر مشکل سوراخ شدن کفی کولر با عایق شدن قابل حل نبود، باید برای تعویض کف کولر آبی، اقدام کنید.

سوختن پمپ آب کولر آبی :

 • عدم روغن کاری به موقع، گرفتگی در مسیر رسیدن آب به پمپ و کثیف بودن پوشال‌ها از دلایل مهم سوختن پمپ است. با سرویس به موقع کولر آبی می‌توانید درون کولر را به خوبی تمیز کنید. همیشه توجه داشته باشید که واتر پمپ در سبد مخصوص خود قرار گرفته باشد تا جرم و اجسام خارجی وارد آن نشود.

پاره شدن تسمه کولر آبی :

 • بیش از اندازه سفت بستن و یا شل بستن تسمه کولر و همچنین فرسوده شدن آن از عمده دلایل پاره شدن تمسه است. هر زمان صدای نامتعارفی از کولر به گوش رسید در ابتدا تسمه را چک کنید.
نحوه انتخاب کولر آبی با ظرفیت مناسب
 • انتخاب ظرفیت پایین کولر در یک محیط با متراژ بالا، موجب خنک نشدن فضا خواهد شد. به همین دلیل باید کولر را برای ساعات طولانی با دور تند روشن کرد. این کار موجب فشار مضاعف بر دینام و نهایتا سوختن آن خواهد شد. از طرف دیگر اگر ظرفیت کولر آبی بیش از اندازه باشد مشکلاتی مانند هزینه برق زیاد و خنکی بیش از حد بوجود خواهد آمد.
متراژ ساختمانظرفیت کولر آبی
۳۰ الی ۵۰ متر۲۳۰۰
۵۰ الی ۷۰ متر۳۵۰۰
۷۰ الی ۱۲۰ متر۵۰۰۰
بیشتر از ۱۲۰ متر۷۰۰۰
مهندسی جوش ، خدمات تخصصی تعمیر و نصب انواع پکیج ، کولر گازی ، کولر آبی ، آبگرمکن ، رادیاتور و شوفاژ و همچنین خدمات بازسازی و نوسازی
مراحل نصب کولر آبی
 1. ساخت شاسی برای نصب کولر آبی
 2. اتصال کولر آبی به دریچه کانال
 3. اتصال شیر آب به کولر آبی
 4. اتصال شیر شناور به کولر آبی
عیب یابی دینام و موتور کولر آبی
تعمیر کولر در تهرانپارس
عیب یابی دینام و موتور کولر آبی
 1. سوختن دینام
 2. شل شدن پولی کولر
 3. سوختن خازن‌ راه‌انداز
 4. لرزش موتور کولر آبی
 5. جرقه زدن و داغ کردن دینام
 6. تولید صدا غیر معمول در دینام
 7. نیم سوز شدن سیم پیچی دینام
 8. روشن و خاموش شدن مداوم موتور
سرویس کولر آبی در فصول گرم سال
 1. تنظیم شیر شناور کولر
 2. تمیز کردن مخزن حلزونی
 3. روغن کاری دینام و یاتاقان‌ها
 4. شستشو یا تعویض پوشال‌های کولر
 5. در صورت لزوم عایق بندی کف کولر
 6. بررسی عدم پارگی و پوسیدگی تسمه
 7. بررسی سالم بودن و اتصال درست برزنت
 8. شستشوی داخل کولر و تمیز کردن رسوبات کف سینی کولر
سرویس کولر آبی در فصول سرد سال
 1. تخلیه آب داخل کابین کولر
 2. باز کردن و جمع کردن تسمه‌
 3. بستن و قطع کردن شیر فلکه
 4. جمع‌آوری و بستن شلنگ‌های کولر
تعمیر کولر در تهرانپارس ، نصب و سرویس
عوامل موثر برای افزایش باد کولر آبی
 • انتخاب درست کولر آبی: نوعی از کولر آبی را انتخاب کنید که قدرت هوادهی‌‌اش متناسب با فضای مورد نیاز شما باشد. همچنین لطفا به برچسب انرژی توجه کنید.
 • جانمایی کولر آبی: هر چه فاصله کولر آبی از فضایی که می‌خواهید خنک شود، بیشتر باشد اتلاف انرژی آن بیشتر و کارایی آن کمتر می‌شود.
 • سایه بودن مکان کولر آبی: سعی کنید جایی که کولر آبی نصب می‌شود، در سایه باشد تا از اتلاف انرژی جلوگیری شود. هر چه بیشتر کولر آبی در معرض آفتاب باشد انرژی بیشتری صرف خنک کردن هوای وارد شده به کولر آبی می‌شود که طبیعتا کارایی کولر را کم می‌کند. همچنین می‌توانید از سایه بان کولر آبی استفاده کنید و بدون تغییر دادن جای آن برای کولر آبی یک سایه ‌بان درست کنید. این کار هزینه زیادی ندارد و تاثیر هزینه آن را به خوبی در قبض برق پرداختی مشاهده خواهید کرد!
 • نشتی باد کولر آبی: به مرور زمان و با توجه به لرزش دایمی ناشی از موتور کولر آبی، این امکان وجود دارد که اتصال کولر به کانال هوا که معمولا از طریق یک پارچه برزنتی صورت می‌گیرد به‌خوبی برقرار نشده و هوا از آن نشت کند؛ این مورد مانع افزایش باد کولر آبی می‌شود، پس برای سرویس کولر آبی این نکته را هم در نظر بگیرید.
معرفی قطعات کولر آبی

موتور کولر (دینام) ، پمپ آب کولر (واتر پمپ) ، جعبه تقسیم برق کولر آبی ، شناور کولر آبی ، پولی‌های کولر آبی ، تسمه کولر آبی ، پروانه کولر آبی ، بدنه کولر آبی ، دریچه‌های کولر آبی ، پوشال کولر آبی ، شیر تخلیه کولر آبی ، شبکه آب‌رسانی کولر آبی و …

معرفی قطعات کولر آبی
تعمیر کولر در تهرانپارس
سایز پوشال و رابطه آن با ظرفیت کولر آبی
ظرفیت کولر آبی ابعاد پوشال
۳۵۰۰۷۰ × ۶۰
۴۰۰۰۸۰ × ۷۰
۴۵۰۰۸۲ × ۷۰
۶۵۰۰۹۰ × ۸۰
۷۰۰۰۱۰۰ × ۹۰
سایز و ابعاد کولر آبی

قبل از آن که به سراغ جدول برویم این نکته را در نظر داشته باشید که تمام کولر آبی ها دارای اندازه یکسانی نیستند و با توجه به آن که برند ها و مدل های بسیار متنوعی از کولرهای آبی وجود دارد ابعاد و اندازه های دقیقا یکسانی ندارند. به عنوان مثال ممکن است دو نوع کولر از دو نوع برند متفاوت و با توان یکسان دارای ابعاد متفاوتی هستند .

سایز و ابعاد کولر آبی
تعمیر کولر در تهرانپارس
سایز و اندازه تسمه های کولر آبی در مدلهای مختلف
سایز و اندازه تسمه های کولر آبی در مدلهای مختلف
تعمیر کولر در تهرانپارس
انواع برندهای کولر آبی

آبسال ، برفاب ، انرژی ، هیتما ، سپهر الکتریک ، ریتون ، موتوژن ، نیرو تهویه البرز ، لورچ ، فریدولین ، کاوه ، پاکشوما ، تندر ، جنرال آدمیرال ، الکتروسیستم ، ایران شرق ، آزمایش ، جهان افروز ، جنرال پویا ، میکروهو ، جهان کار ، متفرقه

جستجوهای متداول کاربران اینترنتی درباره کولر آبی

پکیج چیست ، قیمت کولر آبی ، کولر آبی سلولوزی ، قیمت کولر آبی ۷۰۰۰ ، قیمت کولر آبی ۵۰۰۰ ، قیمت کولر آبی ۳۵۰۰ ، کولرآبی پرتابل ، کولر آبی ۲۸۰۰ ، قیمت کولر آبی کوچک ارزان ، کولر آبی جدید ، کولر آبی رومیزی ، کولر آبی کوچک ، کولر آبی آبسال ، کولر آبی انرژی ، تعمیر کولر آبی تهران ، تعمیرکار سیار کولر آبی ، نرخ سرویس کولر آبی ، بازسازی کولر آبی ، تعمیر کولر آبی شرق تهران ، تعمیر دینام کولر آبی ، هزینه سرویس کولر آبی ، تعمیر کولر آبی بدونه تسمه ، آموزش تعمیر کولر آبی ، سرویس و تعمیر کولر آبی ، آموزش تعمیر کولر آبی کوچک ، هزینه تعمیر کولر آبی با مالک یا مستاجر ، هزینه تعمیر کولر آبی ، نحوه تعمیر کولر آبی و غیره.

تعمیر پکیج دیواری در تهرانپارس
محله تهرانپارس را بیشتر بشناسید

تهرانپارس نام کوی بزرگی است که در شرق و شمال شرق شهر تهران، پایتخت ایران و در محدوده منطقه ۴ شهرداری تهران و نیز منطقه ۸ شهرداری تهران واقع شده‌است. این محله به لحاظ آب و هوا به دلیل نزدیکی به پارک ملی خجیر، بوستان‌های جنگلی سرخه حصار، یاس فاطمی و لویزان، دارای آب و هوای مطبوعی می‌باشد. طبق تقسیم‌بندی انجام شده توسط شهرداری تهران، این محله خود شامل دو قسمت تهرانپارس شرقی و تهرانپارس غربی است.

تهران پارس غربی از غرب به بزرگراه شهید باقری، از شرق به بلوار شاهد (پروین)، از جنوب به خیابان دماوند و از شمال به بزرگراه شهید زین‌الدین محدود می‌شود. تهران پارس شرقی از شرق به خیابان‌های ۱۳۹ و بخشی از خیابان شهید شفیعی مکرم (۱۳۵)، از غرب به بلوار پروین (شاهد)، از جنوب به خیابان طالقانی و از شمال به بزرگراه شهید زین الدین محدود می‌شود. همسایه این محله از شرق، محلات گلشن و جوادیه هستند که به خاک سفید معروف هستند.

تهران پارس به دلیل برخورداری از تعداد بسیار زیاد رستوران و کافی شاپ و فست فود و همچنین تعداد زیادی پاساژ و مراکز تجاری و تفریحی به قطب اول گردشگری مردم تهران تبدیل شده. . جهت گردش و تفریح در تهران پارس می‌توان به این قسمتها اشاره کرد، خیابان (۱۱۵) رشید، خیابان (۱۲۱) تیرانداز حدفاصل فلکه اول تا فلکه چهارم، خیابان ۱۹۶ غربی، خیابان فرجام شرقی، خیابان گلبرگ شرقی، برج تجاری تفریحی آناهید واقع در سه راه تهراپارس ابتدای خیابان دماوند.

محله تهران پارس غربی از محله شرقی آن مدرن‌تر است. شهرک‌هایی نظیر شهرک امید، شهرک پارس، شهرک فرهنگیان در این عنوان کلی قرار دارند. بزرگراه‌هایی از قبیل رسالت (شهید سلیمانی)، شهید زین الدین، شهید باقری از این منطقه عبور می‌کنند. از لحاظ مرزبندی با محلات اطراف، تهران پارس از شمال با محلات کوهسار و مجیدآباد، از غرب با محلات اوقاف و ده نارمک و دردشت و علم و صنعت، از جنوب با محله آشتیانی و از شرق با محلات گلشن و جوادیه در ارتباط است. البته به صورت عرفی و نزد عموم، محلات کوهسار و مجیدآباد بخشی از تهران پارس شناخته می‌شوند.


جهت هر کونه درخواست مشاوره رایگان و پشتیبانی با شماره تلفن زیر تماس حاصل فرمایید.

تلفن : ۱۰ ۸۰ ۶۴۵ ۰۹۱۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.