با کاربرد، تعمیر، نصب، سرویس و خرابی های پرشر سوئیچ آب پکیج آشنا شوید

پرشر سوئیچ آب پکیج یا کلید حداقل فشار آب

در صورت نبود آب کافی در مدار گرمایش هنگام روشن شدن پکیج به دستگاه صدمات جدی وارد خواهد شد. به همین دلیل برای کنترل کافی بودن مقدار آب از سه روش استفاده می شود.

 • کنترل دمای رفت و برگشت مدار گرمایش توسط NTC ها
 • پرشر سوئیچ آب (water pressure switch)
 • ترانسدیوسر (water pressure sensors)
عملکرد پرشر سوئیچ آب پکیج

کلید حداقل فشار آب یا واتر پرشر در صورتی که آب کافی در مدار گرمایشی به اندازه حداقل نیم بار وجود نداشته باشد اجازه روشن شدن به پکیج را نمی‌دهد و اگر هنگام روشن بودن دستگاه فشار آب در حدود ۰/۱ الی ۰/۲ بار کاهش یابد اجازه ادامه کار را به دستگاه نمی دهد.

پرشر های آب در واقع یک کلید از نوع (NO) هستند. یعنی در حالت عادی باز بوده و اگر فشار کافی در مدار وجود داشته باشد بسته می‌شوند و عمل می‌کنند.

به طور کلی قطعات پکیج به چهار دسته کلی تقسیم می‌شوند
 1. برد کنترل : مغز دستگاه می باشد و با توجه به شرایطی که از حسگرها دریافت می کند، فرمان لازم را به قطعات تحت کنترل خود می دهد.
 1. حسگرهای پکیج : قطعاتی مانند سنسورها، پرشر سوئیچ ها، ترموستات دود و … هستند که وظیفه اعلام وضعیت دستگاه به برد کنترل را بر عهده دارند.
 1. قطعات مجری فرمان : قطعاتی همچون پمپ، شیر کنترل گاز، فن و … می باشند که این قطعات به خودی خود هیچگونه فعالیتی ندارند مگر اینکه برد کنترل به آنها فرمان بدهد.
 1. قطعات مکانیکی : قطعاتی مثل منبع انبساط، هیدرو بلوک ها و … هستند که نیازی به فرمان از سمت برد کنترل ندارند و به فعالیت خود ادامه می دهند. این قطعات در زمان قطعی برق از کار نمی افتند.

جهت هر کونه درخواست مشاوره رایگان و پشتیبانی با شماره تلفن زیر تماس حاصل فرمایید.

تلفن : ۱۰ ۸۰ ۶۴۵ ۰۹۱۲

2 thoughts on “با کاربرد، تعمیر، نصب، سرویس و خرابی های پرشر سوئیچ آب پکیج آشنا شوید

 • ۱۴۰۱-۱۰-۰۲ در t ۱۵:۲۵
  Permalink

  عالی بود و قابل توجه. متشکرم

  پاسخ دادن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *