برای پکیج خود حتما محافظ برق وصل کنید

چرا باید از محافظ برق استفاده کرد ؟

با یک حساب سرانگشتی ساده به این نتیجه خواهیم رسید که استفاده از محافظ برق پکیج نه تنها لازم، بلکه ضروری است.

پکیج وسیله ای است که برای کارکرد خود به طور همزمان از آب، گاز و برق استفاده می کند و از قطعات گران قیمتی مانند برد الکترونیکی، شیر سه راهه موتوری، فن و پمپ سیرکولاتور تشکیل شده که همگی با برق کار می کنند. با وجود نوسانات برق شهری، چنانچه برق ورودی دستگاه کمی بالا و پایین شود، آسیب های جبران ناپذیری به قطعات برقی پکیج، خصوصا برد الکترونیکی دستگاه وارد خواهد شد.

از طرفی اکثر شرکت های تولید کننده پکیج تنها زمانی تعویض برد سوخته پکیج را جزو گارانتی های خود قرار می دهند که از محافظ در دستگاه استفاده شده باشد. بنابراین اگر بر اثر نوسانات برق برد الکترونیکی بسوزد، تمام هزینه های مربوط به تعویض این قطعه حیاتی در پکیج به عهده خود مصرف کننده خواهد بود.

ما می توانیم با صرف هزینه ای بسیار محدود برای خرید یک عدد محافظ برق پکیج باکیفیت از هزینه های گزاف بابت تعمیر پکیج خلاص شویم.

نصب محافظ

جهت جلوگیری از آسیب قطعات الکترونیکی پکیج در اثر نوسانات جریان برق ورودی نصب یک محافظ برق توصیه می شود. این محافظ می بایست ضمن ایجاد تاخیر در روشن شدن مجدد دستگاه هنگام قطع و وصل جریان برق باید هنگامی که مقدار جریان کمتر از ۱۷۵ و بیشتر از ۲۴۵ ولت باشد نیز مدار را قطع نماید.

پس در واقع وظیفه محافظ ولتاژ شناسایی کردن ولتاژ بیش از حد و غیر مجاز و منحرف کردن الکتریسته اضافی به سیم اتصال به زمین است به همین دلیل همه‌ی محافظ‌های ولتاژ باید پین اتصال به زمین داشته باشند و به یک پریز دارای اتصال به زمین وصل شوند تا عملکرد درست خود را داشته باشند و نیاز به تعمیر محافظ ولتاژ برق نباشد .


جهت هر کونه درخواست مشاوره رایگان و پشتیبانی با شماره تلفن زیر تماس حاصل فرمایید.

تلفن : ۱۰ ۸۰ ۶۴۵ ۰۹۱۲

One thought on “برای پکیج خود حتما محافظ برق وصل کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *